Slider

Stále můžete podpořit nejen rodiče samoživitele

Život v Příbrami | Duben 2021

Transparentní účet je stále otevřený

V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou zažádat také rodiče samoživitelé.

 

Aktuálně jsou opět zpřísněna pravidla, zavřeny nejen školy, ale také školky, což je pro mnohé rodiče zásadní komplikací. Z tohoto důvodu připomínáme, že rodiče samoživitelé, kteří se v souvislosti s koronavirovou pandemií dostali do tíživé životní situace a nebyla jim přiznána státní podpora, mohou žádat o příspěvek z transparentního účtu. 

„Situace pro rodiče, kteří jsou odkázáni na jeden příjem není lehká v žádné době, natož nyní. Pokud jste samoživiteli a řešíte situaci, že vám nebyla poskytnuta státní podpora, máte možnost zažádat o čtyřtisícový příspěvek z účtu veřejné sbírky města Příbram, kde je aktuálně částka 45 tisíc korun,“ vzkazuje rodičům samoživitelům starosta města Jan Konvalinka. 

Formulář žádosti je k dispozici na webových stránkách města, případně je možné kontaktovat Odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Transparentní účet veřejné sbírky, na který je možné stále přispívat, je veden u České spořitelny: 90018-521689309/0800. O stavu účtu se můžete přesvědčit na webu pod zkratkou 1url.cz/kzIA8. 

Eva Švehlová, Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne