Slider

Rezervujeme, organizujeme, posouváme…

Život v Příbrami | Červen 2020

Pokud vše klapne podle plánu, měl by 26. září v Příbrami „přistát“ Mig 21.

Kulturní dění v celé republice je nyní paralyzováno. Vzhledem k pandemii proto i Příbram sáhla k opatřením, které se týkají veřejných kulturních akcí. Ty byly kompletně zrušeny do konce června. A jak to bude dál?

 

Kdy se opět nastartují veřejné kulturní akce, nebylo na začátku května vůbec jasné. Městské kulturní centrum ve spolupráci se Sportovními zařízeními města Příbram však připravuje program letního kina, které by mělo promítat v červenci a srpnu. Snímky budou staršího data vydání. Ve výčtu filmů se objevují kultovní Forrest Gump, Pulp Fiction, ale také filmy pro děti jako Hledá se Nemo a o některých titulech může veřejnost rozhodovat v anketě na Facebooku. 

Dalším místem, kde by měla kultura žít a fungovat, bude lesní divadlo v Podlesí. Zde je nyní domluven program na přibližně deset představení. I v tomto případě věříme, že dojde k realizaci alespoň některých vystoupení. Vše bude záležet na povoleném počtu osob a hygienických opatřeních. 

Co se týká Příbramského kulturního léta, tak to se letos téměř neuskuteční. Většina plánovaných akcí dostala stopku. Ve skrytu duše doufáme, že vystoupí alespoň skupina Mig 21, a to 26. září v letním kině. 

Velký otazník visí nad Svatohorskou šalmají. V Městském kulturním centru probíhá booking vystupujících a řešíme technické detaily. Zároveň však sledujeme aktuální opatření a podle nich budeme reagovat. 

V září by měl být otevřen Junior klub. Logicky se tak posouvá původně avizovaný termín zprovoznění v červnu. Program klubu máme již několik týdnu předpřipravený, nyní opět sledujeme vývoj karanténních opatřeních. 

V předchozích týdnech MKC Příbram organizovalo promítání formou autokina či online přenosy Živák do obýváku. Centrum se rovněž snaží koordinovat přesuny termínů ostatních pořadatelů tak, aby docházelo k co nejmenším časovým kolizím. Pokud i vy zvažujete přeložení své akce, neváhejte se ozvat. 

Vlastimil Ševr, Městské kulturní centrum Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne