Slider

Nový rybník čekají novinky

Život v Příbrami | Květen 2021

První novinkou, na kterou se mohou těšit návštěvníci Nového rybníku, jsou uzamykatelné skříňky umístěné za budovou bistra Sezam.

 

Uzamykatelné skříňky, kompletní výměna laviček v letním kině nebo zbrusu nová sauna. To jsou letošní novinky v areálu Nový rybník, realizace parkourového hřiště se posouvá na rok 2022.

První novinkou, na kterou se mohou těšit návštěvníci Nového rybníku, jsou uzamykatelné skříňky umístěné za budovou bistra Sezam. Celkem 60 skříněk je provedeno ve dvou velikostech – menší na cennosti a větší na boty, inline brusle a objemnější věci. Součást realizace představují také tři lavičky pro pohodlnější přezouvání. Skříňky mají mincovní zámek na desetikorunovou zálohu. Úložné prostory jsou prvotně určeny k uschování bot či bruslí při návštěvě inline dráhy. Své využití ale najdou i pro běžného uživatele areálu, půjde sem ukládat ručníky, deky nebo cennosti. 

Výrazného omlazení se letos dočká letní kino, přesněji sezení v letním kině. „Ještě před zahájením promítací sezony budou v letním kině kompletně odstraněny všechny původní lavice a nahrazeny novými. Výměna probíhá z důvodu nevyhovujícího stavu stávajících laviček. Kapacita areálu se nijak výrazně nezmění,“ vysvětlil Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram (SZM). 

Areál Nový rybník bude mít nově také svou vlastní saunu. Vznikne v budově půjčovny sportovního vybavení a její uvedení do provozu je v plánu na podzim letošního roku. Okamžitá kapacita sauny počítá se 6–8 osobami, rezervace budou možné přes rezervační systém, případně po telefonu. „Sauna na Nováku se nám jeví přínosná hned z několika důvodů. Jednak z hlediska rozšíření nabízených služeb v areálu, jednak je to možnost celoročního využití stávající budovy plavčíkárny a také šance pro návštěvy jiné sauny než té na plaveckém bazénu, která je zejména v zimním období plně obsazena,“ informoval Jan Slaba. Navíc v době její renovace během plánované celkové rekonstrukce aquaparku budou mít návštěvníci možnost navštěvovat alespoň tuto menší saunu v areálu Nový rybník. 

Všechny projekty vznikají v rámci fáze udržitelného rozvoje areálu Nový rybník, nastaveného na přelomu let 2019 a 2020. 

Plán pro letošní rok počítal také s parkourovým hřištěm, investice však byla posunuta na příští rok. Vedly se o tom dlouhé debaty jak se zástupci města, tak s veřejností prostřednictvím otevřené besedy. „Proběhla anketa na Facebooku a dotazníkové šetření. Přestože hlasy pro a proti byly velmi vyrovnané, nakonec jsme rozhodli, že parkourové hřiště bude. Jeho realizace je však vlivem současné covidové situace posunuta na rok 2022,“ dodal ředitel SZM. 

Miroslava Poláková, Sportovní zařízení města Příbram

Letní kino.

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne