Slider

Na novém parkovišti na Flusárně auto odstavíte i dobijete

Život v Příbrami | Září 2023

Dobíjecí stojany mají výkon 50 kW. Foto: Eva Švehlová

V letošním roce bylo dokončeno a do provozu uvedeno parkoviště Na Flusárně, které má kapacitu sto parkovacích míst. Nově jsou v provozu také dobíjecí stanice pro čtyři elektromobily.

 

Od konce února letošního roku je zprovozněno nové parkoviště Na Flusárně. Parkoviště se stovkou parkovacích míst je určeno pro automobily do 3,5 tun. Od poloviny prázdnin jsou zprovozněny také dvě dobíjecí stanice pro elektromobily. Díky stojanu o výkonu 50 kW mohou řidiči doplnit většinu kapacity baterií svého auta zhruba za půl hodiny. Každá z obou stanic nabízí dva dobíjecí konektory vhodné pro dobíjení všech značek a typů elektrovozidel.  

„V České republice průběžně rostou počty elektromobilů a ty disponují stále delšími dojezdy. Aby mohly bez omezení a velkých časových zdržení nabíjet baterie o vyšších kapacitách, musíme jim nabídnout dostatečně hustou a výkonnou síť dobíjecích stojanů. Pro českou elektromobilitu je proto důležité, že dobíjecí stojany řidiči najdou v lokalitě, jako je Příbram, kde dosud citelně chyběly,“ řekl Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.                                                                

Parkoviště samotné využívají řidiči, kteří zde automobil odstaví a dále pokračují na cestě za prací z nových autobusových zastávek u Nového rybníka, jež jsou aktuálně obsluhovány MHD Příbram i autobusy PID (linka 393). „Parkoviště se stovkou parkovacích míst využívají také obyvatelé nedaleké Milínské ulice nebo návštěvníci areálu Nového rybníka. Svojí polohou je vhodnou alternativou pro diváky sportovních utkání na zimním stadionu či ve sportovní hale, které jsou od parkoviště vzdáleny pouhých pár minut chůze,“ dodal starosta Jan Konvalinka. 

Parkoviště postavila společnost Strabag. Kromě samotné odstavné plochy bylo vybudováno odpočinkové místo pro cyklisty a došlo k rozšíření přilehlé cyklostezky. Parkoviště má také nové osvětlení a třicítku stromů. Realizace vyšla na 17 111 168 korun vč. DPH, přičemž 676 534 korun bude městu zpětně proplaceno společností ČEZ jako náklady spojené s přípravou pro osazení elektrostanic. 

Eva Švehlová
Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne