Slider

Začala poslední část výstavby parkovacího domu

Život v Příbrami | Duben 2024

V parkovacím domě bude motoristům k dispozici 176 parkovacích míst. Foto: město Příbram

Parkovací dům na autobusovém nádraží je téměř hotov. Poslední část dokončovacích prací zahrnuje výstavbu místnosti pro obsluhu nebo například instalaci kamerového systému.

V polovině února předala společnost Metrostav městu stavbu parkovacího domu s tím, že práce, které nebyly zahrnuty v původním projektu, dokončí město. „Se společností Metrostav jsme se dohodli, že výstavbu místnosti pro obsluhu a instalaci kamerového a parkovacího systému nebudeme požadovat v rámci víceprací. Tyto dílčí zakázky jsme soutěžili zvlášť, a tak od pondělí 4. března začala realizace poslední části prací k dokončení celé stavby,“ řekl 1. místostarosta Vladimír Karpíšek. 

Kromě již zmíněného vybudování místnosti pro obsluhu a zavedení parkovacího a kamerového systému se bude pracovat na zastřešení meziprostor, provedena bude ochrana vnitřních dešťových svodů nebo např. instalace dveří do kolárny. Pracovat se bude také venku, kde je třeba zrealizovat opravu a opláštění stávající opěrné zdi, opravit komunikaci ve vjezdu či provést antigraffiti nátěr. Z důvodu zajištění zařízení staveniště bude venkovní parkoviště až do ukončení stavebních prací uzavřené. 

„Souběžně s poslední fází prací probíhá také nastavení výše platby za parkování jak v samotném parkovacím domě, tak i na venkovním parkovišti, které bude v budoucnu osazeno také třemi rychlo a šesti normálními nabíjecími stanicemi pro elektromobily,“ doplňuje informace místostarosta Karpíšek. 

V parkovacím domě bude motoristům k dispozici 176 parkovacích míst. V systému nastavení plateb se počítá také s možností zvýhodněného měsíčního stání, kdy bude možné si rezervovat vyhrazené místo. Tento systém je vhodnou alternativou pro ty, kteří nemají garáž a chtějí mít jistotu, že zaparkují v kteroukoliv denní i noční dobu. 

Práce na parkovacím domě a v jeho okolí mají být dokončeny v průběhu května. Poté bude zahájen zkušební provoz a provedena kolaudace. 

Eva Švehlová
Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne