Slider

Vztahy mezi městem a nemocnicí posílily

Život v Příbrami | Červenec, srpen 2020

Situace způsobená novým typem koronaviru prověřila všechny organizace a zároveň nastolila potřebu spolupráce.

Příkladem spolupráce může být kooperace mezi městem a Oblastní nemocnicí Příbram.

 

V polovině května se uskutečnilo setkání vedení města, oblastní nemocnice a Centra sociálních a zdravotních služeb. Tématem bylo zhodnocení spolupráce v posledních týdnech a zároveň vyzdvižení potřeb pro případ obdobných stavů. 

„Nastalá situace pro nás byla bezprecedentní, neznámá, nikdo z nás se s pandemií nesetkal. V řadě z nás tento stav vyvolal nutnost přijímat opatření, u kterých jsme si nebyli jisti, zda jsou správná,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka a dodal: „Musím ocenit spolupráci mezi složkami, které do té doby nebyly nuceny spolupracovat. Doposud jsme fungovali vedle sebe, nyní jsme museli přijímat společná opatření.“ Příkladem je podle něj spolupráce s Oblastní nemocnicí Příbram. Vedení města a nemocnice se zabývali aktuálními otázkami zdravotní péče a spolupracovali na zřízení odběrného místa. „Přínosem byla zcela automatická provázanost, rychlost a vstřícnost. Myslím, že v okamžiku, kdy by se obdobná situace opakovala, máme již postavené pevné základy,“ uvedl starosta. 

Při setkání byla mimo jiné zmíněna i spolupráce s příbramskými praktickými lékaři, nadstandardní přístup stomatologů, kteří denně sloužili pohotovostní služby, práce všech ve zdravotnictví, ale i běžných občanů a zástupců příbramských firem, kteří nezištně pomáhali se zajištěním ochranných pomůcek. 

„Nastolili jsme velmi úzkou spolupráci mezi nemocnicí, městem a centrem, řešili jsme problémy společně. To, jak jsme se během opravdu náročného období poznali, zanechalo velmi dobré vztahy,“ dodal ředitel Oblastní nemocnice Příbram Stanislav Holobrada. 

Eva Švehlová, Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne