Slider

Tradiční zahájení adventu bude letos spíše netradiční

Život v Příbrami | Prosinec 2020

Záběr z loňského zahájení adventu

Letošní rok není ani trochu příznivý pro pořádání kulturních akcí, což se ukazuje také při přípravách zahájení adventu a předvánočního programu. Letos si nebudeme užívat pódiová vystoupení na náměstí, ale téměř vše se přesune do online světa.

Zahájení adventu je v Příbrami spojené s bohatým programem a rozsvícením vánočního stromu. Letos se ovšem tradičního zahájení v neděli 29. listopadu nedočkáme. Program tohoto dne i následujících adventních nedělí bude jiný, nebudeme se veřejně setkávat. „V letošním roce jsme aktuální situací donuceni zvolit zcela odlišný koncept zahájení adventu. Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhne v neděli 29. listopadu, ovšem bohužel bez doprovodného kulturního programu na samotném náměstí. V rámci tohoto slavnostního dne se přesuneme do online světa. Těšit se můžete na online přenos adventního koncertu ze Svaté Hory,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Ve stejném duchu jako samotné zahájení adventu se budou nést i adventní neděle. Bronzovou adventní neděli 6. prosince zpříjemní online přenášený koncert z Hornického muzea. Stříbrná adventní neděle 13. prosince bude patřit online přenosu koncertu Ivy Bittové z kostela sv. Jakuba.

Poslední adventní neděli, tedy tu zlatou, bude provázet koncert Pokáče a Lovesong Orchestry. Tyto koncerty by si lidé mohli užít přímo v ulicích města. „Abychom nežili pouze ve virtuálním světě, má Městské kulturní centrum plán zpestřit program živými koncerty pod okny a v ulicích města. Programu přímo v ulicích se, pokud to bude podle aktuálních nařízení možné, ujme Lovesong Orchestra a Pokáč,“ dodal starosta s tím, že první koncert pod okny by se měl uskutečnit již při zahájení adventu a podruhé by se umělci do ulic vydali právě o zlaté adventní neděli.

Jediné, o co bychom v adventní době v letošním roce nemuseli přijít, jsou trhy. Ovšem vše bude záležet na aktuální situaci a vládních nařízení. O aktualitách budeme průběžně informovat a k dispozici budou také na webových stránkách vanoce.pribram.eu.

Eva Švehlová, Městský úřad Příbram

 

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne