Slider

Schůzka k obchvatu přinesla příslib řešení protihlukových stěn

Život v Příbrami | Říjen 2022

Ze schůzky vedení města se zástupci Ředitelství silnic a dálnic. Foto: Eva Švehlová

Na konci srpna se na příbramské radnici uskutečnila schůzka, při které se setkalo vedení města se zástupci Ředitelství silnice a dálnic (ŘSD) a projektanty, kteří pracují na dokumentaci k výstavbě Jihovýchodního obchvatu města.

Výstavba Jihovýchodního obchvatu (JVO) se plánuje dlouhé roky. Jako první bude vybudována 2. etapa vedoucí od silnice I/66 (Příbram – Milín) do Bohutína. Její výstavba má být podle informací Ředitelství silnic a dálnic zahájena v roce 2024 a dokončena v roce 2026. 

„Při zmíněné schůzce se zástupci ŘSD a projektanty jsme projednávali dřívější připomínky a jejich zapracování do projektové dokumentace. Zdůrazněna opět byla otázka výstavby protihlukových stěn. V této otázce jsme dostali příslib, že při realizaci stavby bude zajištěna příprava výstavby těchto stěn,“ uvedl po jednání starosta Jan Konvalinka. Město Příbram uzavřelo s dotčenými osadami (Brod, Zdaboř, Žežice) memorandum, ve kterém se zavázalo, že pokud by se ŘSD od protihlukových stěn distancovalo, zajistí jejich výstavbu samo město. „Výsledek posledního jednání je pro nás tedy dobrou zprávou. Zároveň jsme se dohodli, že toto setkání nad laděním detailů nebylo poslední,“ dodal starosta. 

Další část výstavby JVO, tedy 1. etapa od Nové Hospody k Brodu, má být podle informací ŘSD zahájena v roce 2026 a zprovozněna o rok později. 

Po celé délce připravovaného obchvatu bude několik desítek stavebních objektů, jako jsou kruhové objezdy, mosty, protihlukové stěny, migrační mosty, připravují se také retenční nádrže a další. „Zástupce ŘSD jsme upozornili také na potřebu řešení dopravní situace osady Brod, a to ještě před zahájením 2. etapy výstavby JVO,“ dodal Jan Konvalinka. 

Eva Švehlová, Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne