Slider

Příbram se připojuje k akci Ukliďme Česko

Krátce | Duben 2024

Hlavním jarním úklidovým dnem při akci Ukliďme Česko je v letošním roce sobota 6. dubna.

Hlavním jarním úklidovým dnem při akci Ukliďme Česko je v letošním roce sobota 6. dubna.

Na tento den se připravuje také Příbram. Akce Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, do které se zapojují stovky obcí napříč celou republikou. Výjimkou není ani Příbram, kde se zapojují desítky dobrovolníků.

„V letošním roce akci připravujeme na sobotu 6. dubna v čase od 8.00 do 13.00. Místem srazu je dvůr Městského úřadu Příbram, konkrétně vjezd z ulice U Nemocnice. Základní úklidové trasy vytipujeme, tak jako v minulosti, ovšem ze zkušeností víme, že řada přihlášených dobrovolníků rovnou přichází s vlastním návrhem lokality, kterou chtějí zbavit odpadu,“ řekl Marcel Strnad z Odboru životního prostředí, který úklidovou akci v Příbrami organizuje.

Dobrovolníci o letošní účast na této akci se mohou již teď přihlásit na Odboru životního prostředí telefonicky na čísle 318 402 476 nebo e-mailem marcel.strnad@pribram.eu.

Vyhlášená úklidová akce se netýká pouze samotného města, ale také přilehlých osad. „Pro přihlášené dobrovolníky zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit,“ dodal Marcel Strnad. Svoz nasbíraného odpadu následně zajistí Technické služby města Příbrami.

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne