Slider

Přání dětí na příměstském táboře byla splněna

Život v Příbrami | Září 2022

Děti si tábory opravdu užívaly. Foto: SZM

Užít si vodní hry, zahrát fotbal, vybíjenou, vyrobit si tričko, soutěžit, vařit nebo dostat dárek, to byla přání účastníků příměstského tábora, který pořádá město Příbram v rámci Městského programu prevence kriminality. Příměstský tábor pořádala také SZM.

Příměstské tábory jsou oblíbenou formou tábora, kdy děti tráví den s kamarády a v odpoledních hodinách se vrací zpět k rodině. Od roku 2016 pořádá příměstský tábor město Příbram v rámci Městského programu prevence kriminality. 

Tábor každoročně začíná sepsáním seznamu přání, co chtějí účastníci v průběhu týdne zažít. V letošním roce bylo kromě her a vodních radovánek na seznamu zapsáno také vaření. Při jednom z výletů si děti uvařily pod dohledem vedoucích guláš, a byl prý výtečný. Seznam přání se podařilo završit poslední den tábora, kdy jsme s kolegyněmi přivezly dárkové taštičky plné drobností k hrám a tvoření. Tábor navštěvuji pravidelně a s potěšením mohu konstatovat, že každoročně vidím skvělý tým vedoucích, který děti dokáže zaujmout. Některé děti se vrací již několikátým rokem,“ řekla místostarostka Zorka Brožíková. Příměstský tábor byl podpořen dotací z Programu prevence kriminality na místní úrovni poskytované Ministerstvem vnitra ve výši 45 000 korun. 

Sportovní příměstské tábory pořádala také Sportovní zařízení města Příbram. „Ve třech termínech si užilo plavání v aquaparku, kolektivní hry a kreativní tvoření ve sportovní hale, lodičky, šlapadla a mini golf na Nováku dohromady přes sto dětí,“ informovala tisková mluvčí SZM Miroslava Kozohorská.

 

Eva Švehlová
Městský úřad Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne