Slider

Pečeme dobro: Radost měla sladkou příchuť

Školství | Březen 2022

Část výrobků směřovala také kolektivům uklízeček a kuchařek na gymnáziu jako poděkování za jejich práci. Foto: Josef Fryš

Vnést radost do všedních dnů, potěšit a také navázat na tradici i přes nepříznivou situaci. I to byly cíle letošního už pátého ročníku charitativní akce Pečeme dobro.

 

V pondělí 31. ledna a v úterý 1. února studenti příbramského gymnázia, ale i někteří pedagogové znovu po roce napekli rozmanité převážně sladké výrobky, kterými obdarovali klienty a zaměstnance nejrůznějších institucí. Třídy si samy určily, kam výrobky poputují, a tak jejich pekařské a cukrářské umění mohli obdivovat třeba obyvatelé domova seniorů na Březových Horách, pacienti a zaměstnanci oddělení paliativní péče a dalších pracovišť Oblastní nemocnice Příbram, klienti neziskové organizace Alka, Nízkoprahového denního centra a noclehárny na Rynečku a Charity Příbram. Část výrobků směřovala také kolektivům uklízeček a kuchařek na gymnáziu jako poděkování za jejich práci. 

„Osloveny byly všechny třídy gymnázia a z nich se kromě čtvrťáků – kteří už mají s blížící se maturitou spoustu starostí – do organizace zapojily všechny. Jsem za to moc ráda, množství napečených dobrot předčilo moje očekávání. Děkuji moc všem, kteří se rozhodli jednoduše udělat spoustě lidí radost, a spoluorganizátorům v jednotlivých třídách,“ řekla organizátorka akce Magdaléna Studená ze sexty, která se přípravy projektu ujala v loňském roce. Na jejích bedrech ležela koordinace jednotlivých tříd, ale také komunikace s organizacemi, do nichž výrobky putovaly. „Všechny instituce, které jsem oslovila, s díky dobroty od studentů přijaly,“ doplnila Magdaléna Studená. 

Charitativní akci Pečeme dobro založila bývalá pedagožka Marcela Hašková v roce 2018. Žáci sekundy, tercie a kvarty tehdy své výrobky v den pololetního vysvědčení prodávali spolužákům, učitelům a dalším zaměstnancům školy a výtěžek šel na charitativní účely. V roce 2020 se tak vybralo rekordních více než 38 000 korun. V loňském školním roce tradiční podobě akce zabránila pandemie covidu, ale dobrovolníci z řad studentů své výrobky darovali zaměstnancům Oblastní nemocnice Příbram. 

Josef Fryš, Gymnázium Příbram, Legionářů

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne