Slider

Na Nováku přibylo další nové hřiště. Cílí především na starší generaci

Život v Příbrami | Říjen 2022

Nové hřiště na pétanque se nachází v areálu Nový rybník. Foto: SZM

Vedle víceúčelového hřiště pod hrází nově vzniklo hřiště na hru zvanou pétanque. Hřiště je určeno pro všechny návštěvníky, pétanque se však těší největší oblibě především mezi seniory.

Nově vzniklé hřiště na pétanque má za účel uspokojit především starší generace, mezi kterými je hra poměrně populární. „Na Nováku pravidelně potkáváme skupinky seniorů, kteří si nosí pétanque a hrají ho různě po areálu. Hřiště tak nebylo momentálním nápadem, ale reakcí na podněty od samotných návštěvníků areálu, kteří si tady pétanque hřiště přáli,“ řekl Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

V současné době je hřiště již v provozu. V nejbližších dnech bude doplněno o mobiliář a cedule s návštěvním řádem a stručnými pravidly hry. V době provozu půjčovny sportovních potřeb si bude v příští sezoně možné pétanque i zapůjčit, do té doby si musí zájemci přinést vlastní vybavení.

„Na Nováku se snažíme nabízet komplexní služby tak, aby si tu našel to své opravdu každý a všem se tu líbilo. Návštěvníci tak v areálu najdou jak zábavu pro děti, teenagery a dospělé, tak i pro seniory. Nabídka je opravdu široká,“ konstatuje Slaba.

Pro děti je v areálu hned několik hřišť, včetně vzduchových trampolín a vodního hřiště, starší děti se zabaví ve skateparku nebo na parkour hřišti, pro dospělé může dobře posloužit in-line dráha, workout hřiště a víceúčelová hřiště na basketbal či fotbal.

Dříve narození si kromě odpočívání na lavičkách a procházek kolem rybníka mohou nyní pohodlně zahrát také pétanque. To vše je v areálu zdarma. Za poplatek si lze ještě zahrát adventure golf, půjčit si paddleboard, koloběžku a další vybavení nebo v létě navštívit animační programy. V areálu se také celoročně koná mnoho kulturních a sportovních akcí, občerstvení zajišťuje Sezam bistro. 

Miroslava Kozohorská, Sportovní zařízení města Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne