Slider

Den otevřených dveří v archivu

Krátce | Červen 2025

Přijďte si prohlédnout pracoviště příbramského okresního archivu. Foto: Pixabay

Státní okresní archiv Příbram pořádá 10. června od 9.00 do 19.00 den otevřených dveří, akce se koná v budově archivu na adrese E. Beneše 337.

Návštěvníci zhlédnou aktuální výstavu Památný příbramský rok 1875 v obrazech, která připomíná významné události v životě města, např. otevření synagogy či dosažení hloubky 1000 m na dole Vojtěch. Při příležitosti 80. výročí konce druhé světové války připravila instituce také ukázky archiválií souvisejících s válečným obdobím na Příbramsku.

Ve stejný den od 17.30 se uskuteční přednáška ředitelky archivu Věry Smolové nazvaná Vražedkyně Kateřina Bechyňová na Pičíně. Účastníkům přiblíží život a krutosti „české čachtické paní“. Místo v přednáškovém sále je třeba rezervovat předem u Terezy Pruchové (soka-pribram@soapraha.cz; tel. 311 000 701).

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne