Slider

Během Stihl Timbersports byla odhalena socha k uctění památky Martina Komárka

Sport | Říjen 2022

Socha k uctění památky Martina Komárka. Foto: SZM

Kvalifikační závod Stihl Timbersports Czech Cup 2022 se konal 29. srpna. Součástí akce byl doprovodný program, závěrečného předávání cen se ujal starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Celé léto se v Areálu Nový rybník na akcích odhalovaly dřevěné sochy, ta poslední patří památce Martina Komárka. „Fanoušci jistě vědí o velmi smutné události, která celý svět timbersportu zasáhla letos v březnu, kdy tragicky zemřel Martin Komárek. Jméno Martina Komárka patří k nejznámějším v tomto sportu. Pravidelně se umisťoval na předních příčkách republikových, evropských i světových soutěží. Tady v Příbrami studoval a za ta léta spolupráce tu zanechal velkou stopu. Proto má teď na Nováku jako vzpomínku svou sochu,“ řekl Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Sochu přijela odhalit Martinova manželka se synem.

Kvalifikační závod Mistrovství ČR v dřevorubeckých sportech Stihl Timbersports se v Příbrami konal popáté, starosta Příbrami Jan Konvalinka na podiu přislíbil záštitu města i pro další ročník. Soutěžilo se ve čtyřech tradičních disciplínách – stock saw, standing block chop, single buck a underhand chop. Na bednu se od třetí příčky postavili Martin Kalina, Jan Holub a vítěz Martin Roušal.

Pro děti byly v rámci akce připraveny tvořivé dílničky, kde si mohly vyrobit ozdobný dřevěný kotouč či superhrdinský štít, jezdilo se na koních, ponících, elektrickém býkovi a soutěžilo v tom, kdo předvede ústy nejlepší pilu. Soutěžní disciplínou pro dospělé bylo zatloukání hřebíku. Před samotným vyhlášením výsledků proběhla ještě exhibiční show, kde mohli návštěvníci vidět disciplínu springboard, přesekávání bloku ve třímetrové výšce a hot saw, řezání speciální pilou o výkonu až 70 koní.

Miroslava Kozohorská, SZM Příbram

Líbil se vám tento článek?

ANO Ne