Slider

50. Běh Kovohutěmi: Vítězi Novák a Churaňová

Krátce | Říjen 2022

Letošní Běh Kovohutěmi byl již padesátý. Foto: Kovohutě

V sobotu 10. září 2022 se uskutečnil jubilejní 50. ročník Běhu Kovohutěmi, který pořádá na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě ve Lhotě u Příbramě a v okolí stejnojmenný Atletický oddíl a společnost Kovohutě Příbram.

Hlavní závod na 12 322 metrů vyhrál celkově Vojtěch Novák z SK Sporting Příbram, který v Kovohutích mezi dospělými vyhrál poprvé, v čase 42.13. V kategorii žen byla časem 49.43 poosmé absolutně zlatá Radka Churaňová (letos byla navíc stříbrná mezi mílařkami, kde již v minulosti pětkrát zvítězila) závodící za TJ Lokomotiva Trutnov. Závod mílařek ovládla příbramská Tereza Placatková v barvách Loko Beroun a v běhu mílařů byl zlatý Pavel Štěpáník z AK Škoda Plzeň.

V příznivém počasí se závěrečnou dešťovou sprškou při vyhlašování dospělých kategorií dorazilo do cíle celkem 298 běžců – z toho bylo 147 účastníků v kategoriích mládeže a 151 dospělých (z toho hlavní závod 116) závodníků.